Спортист Своге победи Пирин насред Благоевград

0
petar kolev

Спортист Своге победи Пирин Благоевград с 2:1 в контрола, играна на стадиона на „орлетата“.

На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград домакините поведоха в резултата в 19-ата минута, когато Вячеслав Велев нахлу от левия фланг към центъра и с плътен удар с десния крак от около 20 метра не остави шансове на Ивайло Василев.

След почивката обаче „шоколадите“ стигнаха до пълен обрат. Първо в 65-ата минута Георги Николов се пласира добре в наказателното поле и засече центрирана топка отляво право в мрежата на „орлетата“.

В 73-ата минута Спортист оформи обрата, след като Владимир Семерджиев изведе Симеон Чатов сам в наказателното поле, където Чатов прати топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините и така донесе успеха на своя тим.

Състави:

Пирин: 12. Максим Ковальов, И. Будинов, 25. Илиан Костов, 45. Христофор Хубчев, 19. Вячеслав Велев, Станоев (к), 10. Славчо Шоколаров, 18. Мартин Смоленски, Банев, 26. Иван Тасев, Тютюков

Спортист Своге: 33. Ивайло Василев, 16. Богдан Костов, 5. Сами Пилер, 22. Павлин Чиликов, 4. Дилян Георгиев, 23. Симеон Чатов, 14. Петър Вуцов, 8. Владимир Семерджиев, 10. Илия Русинов, 15. Георги Николов, 17. Аюб Тазути

Резерви: 12. Стефано Кунчев, 99. Симеон Симеонов, 88. Владимир Сиромахов, 80. Кристиян Андонов, 13. Кирил Янакиев, 21. Александър Бастунов, 7. Лукас Мартинс