Спортист (Св) отнесе Дунав в 7-голово шоу

0
sportist dunav

Спортист Своге надигра Дунав и спечели с 5:2 домакинството си от 12-тия кръг на първенството на Втора лига. Момчетата на Борислав Кьосев изнесоха силен мач и в нито един момент не поставиха под съмнение превъзходството си. Ариф Ферадов се отличи с три гола, а Светослав Диков вкара първите два в мача.

Първото интересно голово положение стана в 8-ата минута. Тогава Ангел Бастунов се озова на стрелкова позиция отляво по атаката, но стреля слабо с левия крак и топката попадна във вратаря Ангелов.

Само няколко минути по-късно Владимир Семерджиев опита силата на своя шут, но Ангелов се справи.

Първият гол в мача падна в 13-ата минута. След центриране от ъглов удар, топката мина през куп от играчи и попадна в Светослав Диков, който с глава я бутна в мрежата за 1:0.

В 22-ата минута Диков вкара втория си гол в мача. Стражът Винченцо Ангелов задържа прекалено дълго топката, Светослав Диков го атакува и успя да блокира опита му за изритване, а след това само бутна топката в мрежата за 2:0.

След още 120 секунди игра футболистите на Спортист направиха много добра бърза атака, която завърши с удар на Диков, но топката рикошира в крак на бранител и излезе в аут.

Първата добра голова възможност за гостите бе в 28-ата минута, но играч в бяло не уцели вратата.

В 31-ата минута Ивайло Василев спаси чудесно далечен удар на противников футболист, избивайки в корнер.

В 35-ата минута гостите създадоха още едно добро положение. Йордан Димитров опита два поредни удара, първият бе блокиран от защитник, а вторият изкара топката в аут.

„Шоколадите“ продължиха да правят добри атаки.

В 38-ата минута Йоан Маринов стреля право във вратаря, а минута по-късно можеше да подаде на свой съотборник, но избра да шутира, но Ангелов отново спаси.

В 41-ата минута и Ариф Ферадов пробва шанса си да отбележи гол, но стреля слабо във вратаря.

Все пак в последната минута на полувремето се стигна и до трети гол. След бърза контраатака и няколко разигравания, топката се озова у Ферадов, който по диагонала я изпрати в страничния стълб, след което тя влезе и в мрежата – 3:0.

В началото на второто полувреме футболистите на Борислав Кьосев направиха още няколко добри атаки, но гостите успяха да върнат едно попадение. В 53-ата минута Кристиан Тасков опита да центрира, топката придоби странна траектория, благодарения и на вятъра, като изненада вратаря, влизайки в далечния ъгъл за 3:1.

В следващите няколко минути „сините“ имаха шанс да вкарат и четвърти гол. В 56-ата минута Диков изведе Йоан Маринов, но стражът на гостите стигна първи до топката.

Логичното се случи в 59-ата минута. Спортист направи чудесна бърза атака, Илия Русинов пусна извеждащ пас на Ариф Ферадов, който преодоля вратаря, стигна до аутлинията, върна се и шутира, топката се удари в десния стълб и влезе в мрежата.

Ферадов оформи своя хеттрик в 64-ата минута. След нова бърза атака за Спортист топката се озова в крилото на „шоколадите“, той я пусна към Ангел Бастунов, Бастунов му я върна и Ферадов стреля мощно извън наказателното поле и вкара топката в близкия ъгъл.

В 66-ата минута Ферадов вкара шести път топката в мрежата на съперника, но голът не бе зачетен заради спорна засада.

Гостите върнаха едно попадение в 69-ата минута. След центриране от ъглов удар Мирослав Будинов игра с глава и мушна топката във вратата на „шоколадите“.

До края на мача и двата отбора имаха положения. В 90-ата минута гостите можеха да намалят, но Ивайло Василев спаси хубав шут на Юго Комано.

СПОРТИСТ – Дунав 5:2
1:0 Светослав Диков 13, 2:0 Светослав Диков 22, 3:0 Ариф Ферадов 45, 3:1 Кристиан Тасков 53, 4:1 Ариф Ферадов 59, 5:1 Ариф Ферадов 64, 5:2 Мирослав Будинов 69

СПОРТИСТ: Ивайло А. Василев, Богдан Костов (89 – Филип Ангелов), Борислав Стойчев (89 – Сами Пилер), Иво Харизанов, Владимир Сиромахов, Александър Бастунов, Владимир Семерджиев, Илия Русинов (62 – Кирил Янакиев), Йоан Маринов (89 – Кристиан Андонов), Светослав Диков, Ариф Ферадов (66 – Георги Атанасов)

ДУНАВ: Винченцо Ангелов, Димитър Тодоров, Георги Вълчев, Стоян Предев, Кристиан Тасков, Никола Колев (66 – Кристиан Върбанов), Диян Димов (75 – Станислав Вълчев), Юго Комано, Джан Хасан (70 – Преслав Петков), Йордан Димитров, Мирослав Будинов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Йордан Димитров (Д)

СЪДИЯ: Вилиян Видинов