Спортист спъна Пирин по пътя към елита (ВИДЕО)

0
-

Спортис и Пирин (Бл) не излъчиха победител в мач от XXIII кръг на Втора лига. На стадиона в Своге съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Така „орлетата“ запазват лидерската позиция, с аванс от 4 точки пред Локомотив (Сф). „Железничарите“ обаче са с мач по-малко и ще могат да съкратят изоставането си само на точка.

Спортист можеше да поведе след само 120 секунди игра. Ударът на Ивайло Михайлов от границата на наказателното поле обаче премина над напречната греда.

В 12-ата минута домакините пропуснаха чудесна възможност. Айкут Рамадан се откъсна сам срещу вратаря. Точно преди да нанесе решителен удар обаче, Александър Дюлгеров се намеси решително, избивайки в корнер. След неговото изпълнение пък Валентин Йосков засече с левия крак от въздуха, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

В 27-ата Спас Георгиев проби мощно отдясно и центрира успоредно. Двама от гостите се разминаха с топката, но Антон Карачанаков засече с глава от вратарското поле за 0:1.

В 38-ата Станислав Манолев стреля опасно от фал. Кунчев обаче плонжира и изби отиващата в долния му десен ъгъл топка.

В 44-ата минута Деян Христов отбеляза хубаво попадение. То обаче бе правилно отменено, тъй като нападателят си пое топката с ръка.

Спортист изравни след по-малко от 180 секунди игра от началото на втората част. След центриране от фал, Деян Христов продължи с глава. Борислав Стойчев пък засече от вратарското поле за 1:1. Гостите имаха претенции за засада на капитана на домакините, но такава не бе маркирана.

В 74-ата минута Пирин можеше да възстанови аванса си. Хендерсън изведе в наказателното поле Архан Исуф, който намери на чиста позиция Спас Георгиев. Ударът на последния обаче мина високо над вратата.