Спортист писа 5-ца на Септември, бивш голаджия на ЦСКА вкара три!

0
-
-

Спортист продължи със силната си серия във Втора лига. Като домакин шоколадите победиха с убедителното 5:1 Септември София в мач от 15-ия кръг на родната ни Втора лига. С три гола и асистенция избухна бившият голмайстор на ЦСКА и куп родни отбори Григор Долачиев.

В 32-ата минута Григор Долапчиев се възползва от грешка на защитата и вратаря, тръгна към вратата, но Николай Банков го фаулира, топката се озова у Деян Христов, който реализира за 1:0.
В даденото от рефера продължение на първата част Богомил Богомилов изпълни чудесен тъч, Айкут Рамадан продължи топката с глава и Григор Долапчиев реализира за 2:0.
Втората част започна отново силно за Спортист. В 60-ата минута след центриране от ъглов удар Деян Христов продължи топката с глава и Григор Долапчиев вкара за 3:0.
Гостите върнаха един гол в 73-ата минута. Тогава реферът не спря играта при двама паднали футболисти на Спортист в наказателното поле и Иван Арсов върна едно попадение.
До края на срещата Спортист направи две бързи контри и затвориха мача. Първо в 82-ата минута Айкут Рамадан направи страхотен пробив, изведе Григор Долапчиев сам срещу вратаря, той финтира Банков и вкара за 4:1.
Крайният резултат оформи Айкут Рамадан. Калоян Стефанов проби отдясно, центрира и Рамадан за крайното 5:1.