Спортист би Созопол за първа победа у дома за сезона

0
-
-

Спортист постигна първа победа на свой терен този сезон. Момчетата на Борислав Кьосев победиха Созопол с 2:1, а двете попадения отбеляза Деян Христов през второто полувреме на двубоя.

Спортист започна по-добре срещата и още в 8-ата минута създаде добра опасност пред вратата на съперника. Илия Русинов бе изведен в наказателното поле и стреля, но в тялото на защитник на Созопол. В 20-ата миннута домакините отново бяха близо до попадение. Кирил Янакиев навлезе по лявото крило, след което нахлу в пеналта, но не успя да намери свой съотборник.
В 35-ата минута Созопол получи право да изпълни фаул на добра позиция фронтално срещу вратата на Спортист. Зад топката застана Антонио Ласков, който стреля силно, но Стефано Кунчев внимаваше и спаси. Спортист можеше да поведе в самото начало на второто полувреме. Диян Христов направи добро двойно подаване с Янакиев, след което се озова на добра позиция и стреля, но вратарят на гостите улови. Созопол отговори със сълен удар на Иван Тренчев, който обаче не затрудни Стефано Кунчев. Малко по-късно гостите бяха близо до попадение, когато след грешка на Богомил Богомилов Венцислав Христов изведе Иван Тренчев на добра позиция. Той успя да изпревари Стефано Кунчев, който излезе да го пресреща и стреля, но покрай дясната греда.
В 56-ата минута Спортис поведе. След добро центриране на Илия Русинов топката достигна до непокрития Деян Христов, който отблизо се разписа. Само 5 минути по-късно домакините вкараха втори гол. Негов автор отново бе Христов, който матира стража на гостите с мощен удар от фаул.
В 70-ата минута Созопол върна един гол. След центиране от корнер Диян Молдованов се извиси над всички в пеналта и реализира.
До края на срещата двата тима си размениха по още няколко интересни положения, но до нов гол така и не се стигна.
Спортист – Созопол 2:1
1:0 Диян Христов 56′, 2:0 Диян Христов 61′, 2:1 Диян Молдованов 70′
СПОРТИСТ: 12. Стефано Кунчев, 19. Богомил Богомилов, 3. Божидар Стойчев – к, 4. Иво Харизанов, 17. Галин Ташев, 21. Ивайло Михайлов, 20. Илия Русинов, 7. Мартин Сандов, 18. Деян Христов, 13. Кирил Янакиев, 80. Красимир Панчев
СОЗОПОЛ: 12. Росен Андонов, 5. Георги Радев, 23. Диян Молдованов, 3. Атанас Ташолов, 2. Тодор Петков, 11. Петър Кюморджиев -, 39. Михаел Орачев, 10. Яни Николов, 91. Антонио Ласков, 27. Иван Тренчев, 7. Венцислав Христов