Спортика удари Локомотив-Пълдин в Пловдив

0
-
-

Благоевградският женски футболен отбор Спортика победи с 2:1 като гост Локомотив -Пълдив в Пловдив. Срещата бе от 7-ия кръг на Държавното първенство при жените и се игра на помощния терен на „Лаута“.

През тази година президентът на Локомотив Христо Крушарски пое издръжката и на женския Пълдин и обяви амбицици дори иза шампионска титла.

Момичетата от Благоевград показаха характер и спечели трите точки под тепетата. След центриране от корнер на Фатма Крълева и разбъркване, най-съобразителна се оказа Екатерина Георгиева и отбеляза за 0:1 през първото полувреме.
Очаквано, през втората част Локомотив натисна. След центриране от корнер и разбъркване домакините вкараха изравнителен гол, но от щаба на Спортика имаха претенции и за засада и нарушение срещу вратарката Караколева.

До края на мача Спортика си върна инициативата и след далечен удар на Здравка Парапунова се поздрави с победата.