Спорна дузпа не стигна на Ботев (Вр) да пречупи Витоша (ВИДЕО)

0
-
-

Ботев (Враца) не успя да победи като домакин Витоша (Бистрица). В мач от XV кръг на efbet Лига, игран на стадион „Христо Ботев“, възпитаниците на Сашо Ангелов стигнаха само до точка, след като последният съдийски сигнал прозвуча при 1:1.

В 9-ата минута далечен удар на Даниел Гаджев мина покрай вратата. Малко по-късно домакините отговориха с мощен удар на Симеон Мечев, който обаче бе избит от вратаря. Секунди след това пък Божинов стреля право във Василев.

В 29-ата минута Петър Атнасов изпълни много хубаво фаул, но стражът на гостите изби в корнер отиващата под гредата му топка.

В 41-ат минута Симеон Мечев центрира към Валери Божинов, който овладя на гърди и стреля, но Василев отново бе непробиваем.

В 2-ата минута на даденото продължение, Ботев (Вр) поведе. Главният съдия Станимир Тренчев отсъди доста спорна дузпа, преценявайки че Лъчезар Котев е фаулирал в наказателното поле Симеон Мечев. 11-метровият наказателен удар бе реализиран от Валери Домовчийски за 1:0.

В самото начало на втората част гостите претендираха за дузпа, за игра с ръка в наказателното поле. Тренчев обаче не посочи бялата точка.

В 55-ата минута, след центриране отдясно, останалият непокрит в наказателното поле Григор Долапчиев не успа да засече добре и изпрати топката в аут.

Само 120 секунди по-късно врачани можеха да сложат точка на спора. Валери Божинов бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен от Християн Василев. Секунди по-късно пък удар по диагонала на Лясков мина покрай лявата греда.

В 61-ата минута Илия Миланов засече с глава центриране от фаул, но Василев улови сигурно.

В 74-ата минута Витоша изравни. Васев опита несполучливо да върне от лявата тъчлиния към вратаря, Атанас Кабов стигна до топката и пусна успоредно към Запро Динев. Влезлият като резерва път отблизо засече в мрежата за 1:1.

180 секунди след това, възпитаниците на Енгибар Енгибаров можеха да осъществят и пълен обрат. Кабов стреля силно от дъгата пред наказателното поле, но Костов успя да избие.

В 80-ата минута пък Ботев по чудо не възстанови аванса си. Петър Атанасов получи в наказателното поле и технично насочи покрай Християн Василев. Георги Купенов обаче успя да избие току пред голлинията.

В 3-ата минута на продължението пък Амзин с глава прати топката мрежата на Ботев (Вр), но попадението бе правилно отменено заради засада.