Спартак (Вн) за втора поредна година на четвъртфиналите за Купата

0
chernomoretz spartak varna (38)

Спартак Варна за втора поредна година се класира за четвъртфиналите за Купата на България. През миналата кампания на този етап от турнира те се изправиха срещу бъдещия носител на трофея Лудогорец. Александър Белоусов даде аванс на соколите в Разград, но Кайо Видал до почивката изравни, а през второто полувреме Кафумана Шоу оформи обрата и донесе победата с 2:1 за орлите. Сега предстои да видим дали Спартак ще има сили да прескочи следващото стъпало. Варненци не са триумфирали с купата, като са били финалисти през 1961 и 1983 година, губейки на два пъти от ЦСКА.

В турнира пък соколите, като изключим миналата година, за последно бяха играли на четвъртфинал отново преди 24 години. През пролетта на 1999 година в тази фаза те отстъпиха преди Левски Кюстендил след загуба с 1:3 и победа с 2:1./ „Тема спорт“