Спартак Вн с драматична победа над Светкавица

0
spartakvarna

С гол-шедьовър на Васко Боев в последните секунди Спартак победи Светкавица с 2:1 в мач от четвъртия кръг на втория етап в първенството на Трета лига – Североизточна група. Срещата на стадион “Локомотив” бе наблюдавана от над 130 зрители.

Боян Илиев заигра като централен нападател към края на мача и в 73-тата минута свали топката с гърди на Милен Николов, който я насочи от 22 метра в долния ъгъл – 1:0.Четири минути по-късно, обаче Мирослав Марков направи детинска грешка. Вратарят на Спартак тръгна да лъже съперник в малкия пеналт, Юлиян Загоров му измъкна топката и я вкара в празната врата – 1:1. Оттук до края се игра само в наказателното поле на гостите и пред него, като усилията на Спартак бяха възнаградени във втората минута на продължението на срещата. Тогава Боев отправи майсторски удар от 20 метра, топката отскочи от напречната греда и тупна зад голлинията – 2:1.