spartak varna otbor
Снимка: facebook.com/spartak1918official
-
-

Спартак (Варна) победи с 4:1 Добруджа в контролна среща, изиграла се на “Коритото”. В герой за варненци се превърна Лерой Микелс, който се отличи с хеттрик, а Румен Руменов добави един гол от дузпа.

Още в 5-ата минута домакините успяха да открият резултата. Сашо Цветков се включи добре в атака и проби отляво. Бранителят подаде към нахлуващия Лерой-Жак Микелс, който се плътен шут матира Христо Ковачев и вкара за 1:0.

4 минути по-късно Денис Беланюк се озова сам срещу вратаря на Добруджа. Той обаче бе спънат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Румен Руменов, който не сбърка и направи резултата 2:0 в 10-ата минута.

В 18-ата минута Лерой Микелс можеше да вкара и трети гол. След поредните офанзивни действия на “соколите” нападателят получи топката на границата на наказателното поле и отправи хубав изстрел. За негово нещастие обаче кълбото се отклони в страничния стълб.

Само минута по-късно гостите организираха добра атака, при която Стефан Митев получи в наказателното поле около точката за изпълнение на дузпа. Полузащитникът смени добре посоката, като се освободи от защитник в синьо и с точен удар разпечата вратата на Дичевски – 2:1.

След бурните първи 20 минути темпото на игра след това поспадна. И Спартак, и Добруджа се опитваха да организират нещо в предни позиции, но така и не се стигна до нищо опасно. В 34-ата минута Мартин Милушев получи добре отдясно и остана сам срещу Дичевски. Вместо да стреля обаче той центрира успоредно на голлинията, където Стефан Митев стреля, но неточно.

Това се оказа и последната интересна ситуация за първите 45 минути. Така след първото полувреме „соколите“ водеха с 2:1.

Още в първите секунди на второто полувреме варненци организираха хубава атака, при която влезлият като резерва Родни Антуи вкара, но още преди неговия завършващ удар бе свирена засада. В 50-ата минута Лерой Микелс стреля от чиста позиция, но прати топката прекалено високо над вратата.

В 56-ата минута Родни Антуи бе изведен сам срещу вратаря на Добруджа. Централният нападател на “соколите” напредна добре, но точно в момента, в който щеше да стреля, Здравко Серафимов го спъна. Това логично доведе до втора дузпа за Спартак и червен картон за футболиста на Добруджа. С изпълнението на наказателния удар се зае Евандро, който обаче не отправи качествен удар и Християн Христов, който влезе през второто полувреме, спаси.

Малко по-късно Ивайло Климентов отправи коварен шут от дистанция, който обаче излезе в аут. В 60-ата минута Евандро можеше да се реваншира за изпуснатата дузпа, като засече с глава центриране отляво, но и този път топката не се оплете в мрежата.

В 75-ата минута Спартак направи резултата 3:1. Родни Антуи напредна отдясно, с хубав финт се справи със защитник на Добруджа и отправи успореден пас към наказателното поле. Там Лерой Микелс засече и на празна врата вкара второто си попадение в срещата.

В 84-ата минута домакините сложиха точка на спора с ново попадение. След изпълнение на тъч Ивайло Климентов получи и подаде по земя към Антуи. Централният нападател обаче прескочи топката и тя стигна до Лерой Микелс, който оформи своя хеттрик – 4:1.