Спартак (Вн) излезе четвърти след победа над дубъла на ЦСКА 1948

0
-
-

Спартак (Варна) победи с 2:0 ЦСКА 1948 II в мач от петия кръг на Втора лига.

Варненци доминираха над своя противник през почти цялото време, като първото им попадение падна в 29-ата мин. Капитанът Янчо Андреев засече отблизо центриране отдясно и хвърли в екстаз трибуните на стадион „Спартак“. Домакините имаха още няколко добри ситуации през първото полувреме, но до попадение така и не се стигна.

Вторият гол падна след почти час игра. В 59-ата мин. Георги Бабалиев получи топката вляво на атаката, подаде я към връхлитащия Мехмед Сабри, който отблизо майсторски я заби в мрежата на съперника – 2:0.

В 75-ата минута Михаил Минков от състава на гостите на два пъти застраши вратата на Спартак, но така и не успя да я порази.

До края възпитаниците на Васил Петров успяха да запазят аванса си и постигнаха трета победа в шампионата. Припомняме, че в първите четири кръга спартаклии биха Нефтохимик и Струмска слава, допуснаха поражение от Септември (София) и завършиха наравно като гости на Марек.

След днешната победа варненци излязоха на четвърто място във временното класиране с равен брой точки с третия Хебър – по 10.