Спартак Варна удари Монтана в Балчик

0
-
-

Монтана отстъпи изненадващо с 0:1 при гостуването си на Спартак (Варна). Срещата се игра на градския стадион в Балчик, където новакът във Втора лига домакинства. За „соколите“ това бе четвърти мач без загуба, поражението пък е второ за монтанци от началото на сезона. Спартак преди два кръга победи тук още един кандидат за Първа лига -Локомотив София с 1:0.
Първото полувреме премина под диктовката на Монтана. В 15-та минута остро центриране от дясно на Николай Минков бе пресечено от вратаря Християн Славов. Малко след това Борислав Балджийски се освободи майсторски от защитник на Спартак, но стреля над вратата. В 27-та минута Ивайло Русе комбинира със Стоян Иванов, но Васил Симеонов спаси, а при последвалата бърза контраатака шут на Тони Тасев бе спасен от стража на домакините. Николай Цветков-Демона също изпробва рефлекса ма Славов.
След почивката картината не се промени съществено. В 56-та минута Атанас Илиев стреля опасно от близо, вратарят изби топката отиде в гредата и се върна обратно, но право в ръцете на вратаря. Домакините стигнаха до успеха си в 76-та минута Тогава 18-годишният Стоян Иванов центрира от фаул от ляво, топката прелетя пред куп от играчи в наказателното поле и спря в мрежата. До края на мача пропуск за монтанци направи Сергей Георгиев, а варненци се върнаха в защита и със задружни усилия запазиха резултата.
Спартак (Варна) – Монтана 1:0

Спартак: Християн Славов, Васил Добрев, Иво Иванов, Георги Динков, Архан Исуф, Стоян Иванов, Ивайло Русев (71-Янаки Смирнов), Румен Николов, Васко Боев, Боян Илиев-кап. (81-ИванПенев), Александър Йовчев (62-Стефан Иванов). Треньор: Неделчо Матушев.

Монтана: Васил Симеонов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Костадин Гаджалов, Димитър Илиев, Николай Минков(69-Сергей Георгиев), Борислав Балджийски (62-Йордан Йорданов), Атанас Илиев), Николай Цветков (82-Владислав Цеков, Тони Тасев.Треньор: Владимир Иванов.

Голмайстор: Стоян Иванов (76).

Главен съдия: Ивелин Занев.