Спартак Варна с първа победа в елита, задълбочи проблемите за Ботев Пд

0

Спартак Варна постигна първа победа от началото на сезона, след като се наложи с 3:2 при домакинството на Ботев Пловдив.

Спартак Варна започна силно мача и в 18-ата минута Ивей засече от воле центриране на Виктор Митев, но прати топката над вратата.

В следващата атака Рой Херман стреля много хубаво от границата на наказателното поле, но Иван Дичевски боксира, а след рикошет и в гредата топката излезе в ъглов удар.

„Канарчетата“ направиха бърза контараатака в 28-ата минута. Джеймс Етоо отне топката от Румен Руменов и проби в половината на Спартак, след което последва удар от около 20 метра, но топката премина над вратата.

В 43-ата минута Антоан Бароан прати топката на лявото крило, където бе Елвис Ману. Той тръгна навътре и комбинира с Мохамед Брахими. Крилото му върна топката в наказателното поле, но ударът на Ману мина покрай гредата.

В добавеното време на първото полувреме се стигна до нов страхотен шанс за гостите. Виктор Генев центрира добре от лявото крило. В наказателното поле Антоан Бароан надскочи защитата на Спартак и стреля с глава, но топката рикошира в напречната греда.

Спартак Варна поведе с 1:0 в 47-ата минута, когато топката стигна до Здравко Димитров на лявото крило. Той центрира ниско в наказателното поле, където Божидар Васев изпревари Самюел Супрайен и с удар по земята матира Хидайет Ханкич, вдигайки на крака домакинските фенове по трибуните във Варна.

В 52-ата минута Виктор Митев центрира остро от пряк свободен удар вляво от наказателното поле на Ботев, където Мохамед Брахими игра с глава, но вместо да изчисти топката, той я прати в собствената си врата – 2:0.

В 55-ата минута Мохамед Брахими бе фаулиран в наказателното поле на Спартак от Илкер Будинов и съдията Георги Иванов посочи бялата точка. Зад топката застана Антоан Бароан, който в 57-ата минута с добре насочен удар в долния десен ъгъл матира Дичевски и върна Ботев в играта.

В 68-ата минута Рабей начери Джеймс Етоо в наказателното поле вдясно от вратата на домакините. Етоо успя да намери пространсво между двама играчи в синьо и бяло и стреля, но за негово нещастие топката рикошира в напречната греда.

Спартак Варна поведе с 3:1 в 74-ата минута, когато Здравков Димитров финтира Николай Минков на лявото крило и нахлу във вратарското поле. Ханкич излезе да го пресрещне, но крилото на Спартак пусна топката към Румен Руменов, който от чиста позиция на границата на вратарското поле вкара трети гол за варненци.

Ботев Пловдив намали своя пасив в мача в добавеното време на двубоя. В третата минута на добавеното време“канарчетата“ получиха дузпа за нарушение на Пламен Димов срещу Елвис Ману. Зад топката застана самият Ману, който в 95-ата минута стреля в центъра на вратата и Дичевски спаси. При добавката обаче Ману не сбърка и направи резултата 2:3.

Спартак Варна има 4 точки, докато Ботев Пловдив е със 7.