Спартак Варна пропиля нова страхотна възможност срещу Ботев Враца и се запъти много сериозно към Втора лига

0
spartak varna otbor
Снимка: facebook.com/spartak1918official

Спартак Варна изпусна победата при гостуването на Ботев Враца, а двубоят от 31-ия кръг на Първа лига завърши 1:1 на стадион „Христо Ботев“. Гостите могат да съжаляват много за изпуснатата победа, която щеше да ги върне в битката за оцеляване. С тези изпуснати две точки целта пред тима, ръководен от Димитър Димитров да оцелее в Първа лига става почти невъзможна.

Спартак Варна поведе в 8-ата минута, когато  Денис Баланюк бе изведен зад защитата на Ботев Враца. Красимир Костов излезе, за да пресече подаването. Украйнският нападател задържа топката и пусна пас към Румен Руменов, който влезе в наказателното поле, нагласи си топката на левия крак и с добре насочен удар я прати в мрежата през купа от защитници.

В 27-ата минута Руменов получи топката и стреля, но ударът му мина покрай левия страничен стълб на Красимир Костов.

Пет минути по-късно топката стигна на дясното крило, откъдето Лерой Микелс я прати на левия фланг за Румен Руменов. Той отново бе останал без опека и стреля, но вратарят на Красимир Костов спаси.

Ботев тръгна по-силно през второто полувреме, като още преди да са изтекли 120 секунди Чавдар Ивайлов намери Марко Мажуга в наказателното поле, но шутът на нападателя бе неточен.

Спартак отговори с удар на Лерой Микелс, който бе спасен от Костов.

В 55-ата минута Даниел Генов прати топката над вратата на Фигейредо.

Петнайсетина минути преди края на редовното време Генов получи топката в наказателното поле, където имаше леко съприкосновение с Александър Цветков и деветката на домакините падна на земята. Първоначално съдията Владимир Вълков подмина ситуацията, но след преразглеждане с ВАР отсъди дузпа за врачани.

С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Генов, но Кристиано Фегейредо спаси удара в долния десен ъгъл в 79-ата минута от двубоя.

Натискът на Ботев Враца продължи, като в 82-ата минута Роберто Хименес застана на пътя на топката, летяща към вратата на Спартак Варна след шут на Момчил Цветанов.

Минута преди края на редовното време Ботев Враца изравни. Диего Фераресо получи топката на лявото крило, откъдето центрира в наказателното поле. Там Красимир Тодоров бе оставен без опека и с добре насочен удар с левия крак изравни резултата.

В добаното време на мача Ботев Враца можеше да стигне до победата, но Фигейредо първо спаси удар по посока на неговата врата, а след това Красимир Тодоров стреля, но неточно в аут.

След това равенство Спартак Варна остава последен с 18 точки, като е на пет от Хебър и на 9 от Пирин Благоевград. Ботев Враца е дванадесети с 29 точки.