Спартак Варна хвърли огромна бомба за Купата, след като елиминира Локомотив насред София

0
chernomoretz spartak varna (47)
-
-

Спартак Варна хвърли огромната бомба за Купата на България, след като елиминира Локомотив София наред София след изпълнение на дузпи и се класира за четвъртфиналната фаза на турнира. В редовното време и продълженията резултатът бе 0:0, а при дузпите играчите на Спартак се оказа по-точни и спечелиха с 4:1. Героят за тима от Варна бе вратарят Георги Георгиев, който спаси две дузпи.

В 29-ата минута Мехмед Сабри центрира в наказателното поле на Локомотив, където Ахмедов стреля, но за негово нещастие тя излезе в аут.

В 47-ата минута бе и първият точен удар от страна на Тейшейра, но попадна в ръцете на Георги Георгиев.

В края на редовното време Локомотив София стигна до най-доброто положение в мача. Димитър Митков се извиси над всички и стреля с глава, но топката се отклони от левия страничен стълб на вратата на Георги Георгиев.

Така се стигна до продължения. Спартак Варна имаше добра възможност още в самото начало, но тя не доведе до завършващ удар във вратата на Александър Любенов.

Спартак Варна доминираше в продълженията, но Ахмед Ахмедов се размина в няколко много добри ситуации в наказателното поле на Локомотив София.

Така се стигна до изпълнението на дузпи, при което футболистите на Спартак Варна се оказаха по-добри.

Александър Цветков вкара първата дузпа, а Георги Георгиев спаси удара на Красимир Станоев в долния ляв ъгъл.

Виктор Митев вкара в левия ъгъл с безкомпромисно изпълнение, като по този начин Спартак Варна поведе с 2:0. Симеон Мечев изпълни много слабо дузпа, а Георги Георгиев успя да спаси.

Атанас Зехиров вкара топката под плонжа на Александър Любенов с голяма доза шанс за 3:0 в полза на Спартак Варна.

Димитър Митков се разписа за Локомотив София – 1:3.

Ахмед Ахмедов вкара четвъртата дузпа и по този начин Спартак Варна се превърна в първия отбор, който се класира за четвъртфиналите на Купата на България.