0
spartak varna otbor
-
-

Спартак(Варна) победи Септември с 2:0 като гост и поведе  във Втора лига. Двубоят започна по перфектен начин за гостите, които още в 3-ата минута успяха да поведат в резултата. Остро центриране отляво от страна на Виктор Митев намери Ахмед Ахмедов, който засече с глава и от близка дистанция прониза Димитър Шейтанов – 0:1.

Септември отговори с точен удар на Борислав Маринов, който обстрелва вратата на варненци в 8-ата минута, но Виденов улови. 3 минути по-късно Румен Руменов стреля по земя, но в аут. Двубоят продължи да се развива на високо темпо, а Спартак бе отборът, който повече атакуваше и търсеше второ попадение. В 20-ата минута Руменов изведе Ахмедов, който от чиста позиция стреля с левия крак, но Шейтанов показа рефлекс и спаси.

В 25-ата минута вратарят на домакините трябваше отново да се намесва, след като Дани Начев стреля от дистанция. Малко по-късно добра ситуация се откри и пред Септември. Симеон Александров получи добро извеждащо подаване отляво и пусна подаване по земя към Тошев. Централният нападател засече от близка дистанция, но Виденов успя да спаси.

В 40-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа. След дълго подаване в наказателното поле Захари Атанасов препъна Ивей Ромееш, който влизаше на скорост. Това накара главният съдия да посочи бялата точка, което не се хареса на домакините и предизвика тяхната бурна реакция. В крайна сметка обаче Румен Руменов се зае с изпълнението и с помощта на страничния стълб удвои – 0:2.

След попадението Септември организира няколко атаки, които обаче не доведоха до нищо опасно. В продължението на първата част пък Руменов стреля отдясно по земя, но в аут.

Второто полувреме започна с натиск на столичани, които търсеха попадение, с което да се върнат в мача. В 53-ата минута обаче Спартак можеше да вкара трети гол. Ахмедов получи извеждащо подаване, смени рязко посоката, елиминирайки бранител, и подаде на Руменов. Авторът на второто попадение остана сам срещу вратаря, премина покрай него и стреля на опразнената врата, но Асен Георгиев изби от голлинията.

В 71-ата минута Мартин Стоянов стреля от дистанция, а Виденов трябваше да спасява. Домакините продължаваха да бъдат по-активни в срещата и да създават повече ситуации. В 78-ата минута Жан Пиер Да Силва остана на удобна позиция непокрит, но ударът, който отправи, бе прекалено слаб.