Спартак с важен успех срещу Монтана

0
spartak varna otbor

Спартак (Варна) стигна до много важна победа, след като се наложи с 1:0 над Монтана в дерби от 30-ия кръг на Втора лига. След вчерашната грешна стъпка на Септември днес “соколите” грабнаха три точки, които ги откъсват вече на пет пред столичани. Добрата новина за варненци е, че вече са с 9 точки преднина пред третия Марек и ако в следващия кръг отборът на Росен Кирилов победи, ще успее да си гарантира директно класиране в efbet Лига, тъй като няма как да бъде изместен от дупничани заради директните двубои между двата тима през сезона.

Иначе днес Спартак и Монтана изиграха интересен двубой на “Коритото” с атаки и към двете врати. Срещата вървеше към равенство, но в 69-ата минута Антон Тунгаров си изкара втори жълт картон и бе изгонен. Това даде преимущество на домакините и в 80-ата минута Дани Начев реализира попадение, което се оказа и победно.