Спартак с нова победа у дома -разби и Родопа

0

Спартак разби с 4:1 Родопа Смолян в мач от 10-ти кръг на Югоизточна трета лига.

Гладиаторите изиграха две коренно различни полувремена. През първата част гостите поведоха в 11′ с гол на Теодор Стефанов, който се възползва от неразбирателство между защитата и вратаря на Спартак и с параболичен удар откри резултата. В 38′ Михаел Кисьов се оказа сам срещу вратаря Мильотев, но младия страж се намеси отлично и спаси вратата си от второ попадение. До края на полувремето Спартак отговори с два удара на Маргаритов, като при единия от тях вратарят Дафовски успя да избие влизащата под горната греда топка.

През второто полувреме играчите на Данаил Бачков бяха коренно преобразени и за 45 минути смачкаха тима на Родопа. В 51′ Йълмаз Сюлейман нахлу в наказателното поле, премина през двама защитника и със силен удар под плонжа на Дафовски изравни резултата. Само 6 минути по- късно Спартак повече в резултата след като Васил Стойчев се възползва от грешка на Стефан Киков и от малкото наказателно поле вкара за 2:1. Миро Радев можеше да покачи резултата, но страхотния му удар от въздуха премина на сантиметри от вратата. В 71′ младият голмайстор на Спартак се възползва от грешка в защитата на Родопа в вкара за 3:1. В 82′ след страхотна комбинация Давор Илиев намери с пета Мирослав Радев, който с пета оформи крайното 4:1.

Така след 10 изиграни мача Спартак е с 18 точки на 7- мо място в класирането, а в следващия кръг на 8 октомври, събота, гостува на Борислав Първомай.