Спартак с нова издънка у дома,гледа към областните групи

0

Спартак завърши наравно 2:2 при домакинството си на Ямбол в среща от 32 кръг в ЮИ Трета лига. Победата бе задължителна за да запазят „гладиаторите“ шансове за оставане в групата. Срещата се игра на стадион „Тодор Диев“ и въпреки не особено хубавото време предизвика зрителски интерес. Спартаклии имаха своите положения, но пропуснаха доста от тях. Гостите играха дисциплинирано и организирано и успяха да стигнат до заветната точка. Иначе самата среща не блестеше с особено качество, като и двата тима разчитаха предимно на дълги топки към състезателите в предни позиции.

През първата част домакините имаха шансове за гол, но ги пропиляха. Все пак Георги Георгиев изведе Спартак напред в 60-та минута. Гостите бързо изравниха, чрез голмайстора си Александър Андонов. „Гладиаторите“ не се отказаха да търсят трите точки и Любомир Цеков в 71-та минута отново даде преднина на пловдивчани. Венцислав Славов донесе равенството за тима на Ямбол, който със сигурност запазва мястото си в групата със спечелената точка.

За Спартак остава надеждата тимът на Несебър да загуби поне една от оставащите две срещи, но пловдивчани трябва да спечелят и двата си мача до края на сезона.

На днешния двубой присъстваха и фенове на Марица, както и част от тима на „жълто-сините“. Преди мача от клуба призоваха чрез своята фейсбук страница своите привърженици да подкрепят съгражданите си от Спартак.