Спартак с класика срещу дубъла на Локо Пд

0
-
-

Спартак Пловдив победи с класическото 3:0 тима на Локомотив II в контролна среща, играна на стадион „Пловдив“. Именно там „гладиаторите“ ще играят домакинските си срещи през пролетта заради реконструкцията на стадион „Тодор Диев“.

Треньорът Данаил Бачков не можеше да разчита на 7 футболисти за днешната контрола – Тодор Тимонов, Антон Маргаритов, Цветан Вълчинов, Георги Тодоров, Христос Доков, Джунейт Узунов и Валентин Сливов.

„Гладиаторите“ започнаха вихрено мача и още в 10′ Георги Лазаров намери отлично Доминик Дюлгерски, който от движение от близка дистанция засече топката за 1:0.

Само 4 минути по- късно Димитър Юруков изведе отлично Доминик Дюлгерски, който отбеляза второто си попадение в мача за 2:0.

Кирил Георгиев можеше да направи резултата класически преди почивката. Той изпълни пряк свободен удар, топката рикушира в защитник на Локомотив и стражът успя да избие влизащата във вратата топка в ъглов удар.

В началото на второто полувреме Данаил Бачков направи няколко смени.

Спартак продължи да атакува, но удари на Лазаров и Давор Илиев бяха спасени от стража на черно- белите.

Локомотив пък се отчете с удар на Арамазов в горната греда.

В 85′ Кирил Георгиев изпълни перфектно пряк свободен удар и оформи крайното 3:0.

Следващата контрола на Спартак е на 29 януари на стадион „Пловдив“ срещу ФК Старско.

Дубълът на ЦСКА 1948 с нова победа-би и Беласица(ВИДЕО)