0
spartak varna otbor
-
-

В труден и оспорван мач Спартак (Варна) спечели срещу борбения тим на Дунав (Русе) с 3:1 в среща от 26-ия кръг на Втора лига. „Соколите“ започнаха мача много надъхано. В 20-ата минута пробив отдясно на Ромеш Ивей завърши с прострелно центриране, Ахмед Ахмедов протегна крак и засече топката над гредата.

Малко по-късно гостите като по чудо не откриха резултата. Неразчетено върната топка към вратаря Георги Георгиев бе пресечена от Луис Пахама и само неумението на нападателя не доведе до гол. В 33-тата минута най-дейният в състава на домакините Ромеш Ивей отбеляза гол-шедьовър и вдигна публиката на крака. Румен Руменов подаде от свободен удар към връхлитащия от втора позиция Ивей, чийто топовен изстрел не остави шансове на вратаря Дамянов.
В края на първото полувреме Виктор Митев изстреля топката в гредата.

В средата на втората част Ахмед Ахмедов се озова на стрелкова позиция, но се засуети и вратарят Дамянов парира удара му. В 73-тата минута Ромеш Ивей с техничен удар с левия крак отбеляза втори гол, а 10 по-късно, след солова акция, пропусна да оформи своя хеттрик.