Спартак пречупи Добруджа

0
spartak varna otbor

Спартак(Варна) победи Добруджа с 2:1 и продължава да върви уверено към футболния елит.

Двубоят започна спокойно, а до десетата минута на няколко пъти бе прекъсван заради нарушения и болки на играчи от двата тима. Още в 8-ата минута гостите трябваше да правят принудителна смяна, тъй като Стефан Трайков стъпи накриво и се свлече на земята сам.

Първата интересна ситуация дойде в 18-ата минута, когато Димитър Пиргов стреля от доста сериозна дистанция. Топката обаче премина встрани от вратата.

4 минути по-късно обаче домакините откриха. Двойно разиграване между Ивей Ромееш и Мехмед Сабри доведе до добро центриране от страна на панамеца отдясно. Ахмедов дебнеше в наказателното поле и засече с глава от близо, вкарвайки за 1:0.

В 28-ата минута “соколите” удариха за втори път. Една от добрите атаки на домакините доведе до грешка в защитата на Добруджа след която Ивей Ромееш бе изведен сам срещу Аргилашки. Панамецът прехвърли топката над вратаря, а за да бъде сигурен, че тя ще се оплете в мрежата на Добруджа Ахмед Ахмедов от голлинията я довкара – 2:0.

Към края на първата част Виктор Митев можеше да направи и резултата класически. Капитанът на варненци стреля мощно от дистанция, но топката се оплете от външната част на мрежата. Така Спартак се оттегли с два гола аванс на почивката.

Второто полувреме започна спокойно. В 60-ата минута Андриан Димитров бе изведен добре и премина покрай Виденов, но точно преди да нанесе завършващия удар Грънчов направи решителен шпагат и изкара кълбото в корнер.

Добруджа заигра по-добре през втората част и стигаше по-лесно до вратата на Спартак, но така и не се създаде нещо опасно. В 66-ата минута домакините отново бяха много близо до трети гол. Ивей Ромееш напредна добре по дясното крило и центрира по земя към Ахмедов. Нападателят овладя и стреля, но нацели напречната греда. Гостите отговориха с удар с глава на Пиргов след корнер, но Виденов показа рефлекс и изби.

Гостите отговориха с удар с глава на Пиргов след корнер, но Виденов показа рефлекс и изби. В 72-ата минута неразбирателство между вратаря на Спартак и Грънчов позволи на Преслав Йорданов да отнеме, да премине покрай стража и на празна врата да стреля. Малкият ъгъл обаче си оказа влияния и нападателят на добруджанци пропусна.

Ивайло Климентов намали за Добруджа в края, но за повече нямаше време.