Спартак (Пл) повали Монтана и отново е лидер

0

Спартак (Плевен) победи като гост Монтана в мач от VIII кръг на Втора лига. Плевенчани се наложиха с 2:0. Със спечелените 3 точки Спартак отново оглави класирането

Спартак поведе в 13-ата минута. Васил Шопов бе изведен зад гърба на защитата и остана сам срещу вратаря на домакините. Бившият футболист на ЦСКА 1948 обаче предпочете да подаде встрани към Васил Божинов, който на празна врата не сгреши за 0:1.

В 74-ата минута гостите сложиха точка на спора. Васил Шопов получи пас на границата на наказателното поле и с мощен изстрел от дистанция разстреля Петър Петров, за да оформи крайното 0:2.

В 84-та минута Монтана най-после вкара топката във вратата на Спартак, но попадението бе отменено само секунди по-късно заради засада.

СЪСТАВИ:

Монтана: 12. Петър Петров, 4. Мартин Сандов, 3. Иван Михов, 14. Димитър Буров, 5. Петко Ганев, 13. Йордан Йорданов, 15. Димитър Пройчев, 21. Румен Георгиев, 9. Мехди Уамари, 23. Даниел Пехливанов, 17. Бушентуф Идрисс Фудил

Спартак Плевен: 12. Богомил Цинцарски, 2. Димитър Калчев, 6. Виктор Иванов, 21. Валентино Макавеев, 16. Иван Бакалски, 19. Мартин Стоилов, 8. Клаубер Касио Сантана, 10. Васил Шопов, 14. Боромир Карамфилов, 9. Стефан Христов, 11. Васил Божинов