Спартак Пл би Дунав в контрола

0
chernomoretz spartak pleven

Спартак Плевен и Дунав завършиха при резултат 2:1 във втората контрола на русенци преди пролетния дял на шампионата.
Домакините откриха резултата още във втората минута с гол на Боримир Карамфилов, но до края на полувремето „драконите“ взеха инициативата и изравниха сравнително бързо с гол на Денислав Минчев в 23-тата минута. Тогава Симеон Вешев пробии и стреля към вратаря на домакините, който изби право в Минчев, който нямаше колебание и изравни за 1:1. Доброто сътрудничество между двамата за малко да изведе гостите напред в края на първото полувреме. Тогава Вешев центрира и Минчев атрактивно стреля от воле, но топката за малко не попари стража на домакините.
През втората част влязоха всички футболисти, които бяха на пейката за „драконите“, но въпреки това те овладяха инициативата в срещата и създадоха някои доста добри ситуации. За сметка на това обаче в крайна сметка домакините бяха тези, които бяха по-ефективни в завършващата фаза. В 75-тата минута грешка в защитата на Дунав подари възможност за прехвърлящ удар и домакините се възползваха за 2:1. След този гол последваха пропуски на Мирослав Будинов след подаване на Ян да Соуса и Никола Тотев, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.

Беглецът от Пирин е много близо до…Арда!