0
sozopol spartak plovdiv (10)
-
-

Спартак (Пловдив) победи с 2:1 Саяна (Хасково) в дербито от XXX кръг на Югоизточна Трета лига. Двубоят се игра на стадиона в Марково, а главен съдия беше пловдивчанинът Георги Кабаков. С победата си днес пловдивчани събраха 77 точки и оглавяват класирането с 5 точки повече от днешния си съперник и с 6 пред Несебър.

Домакините започнаха ударно и поведоха след едва 180 секунди игра. Пламен Цончев центрира от корнер, а капитанът на Спартак (Пловдив) Георги Лазаров засече неспасяемо с глава за 1:0.

В 73-ата минута домакините удвоиха преднината си. След центриране в наказателното поле, Георги Лазаров отново бе точен с глава за 2:0.

Саяна намали изоставането си в 84-ата минута. Красимир Илиев бе точен с удар отблизо за 2:1. За повече обаче гостите нямаха нито сили, нито време.