Спартак Пд се завърна в Трета лига!

0

Очаквано Спартак спечели по убедителен начин последния бараж за попълване на ЮИ Трета лига срещу Верея. Пловдивчани не срещнаха трудности срещу старозагорските юноши и ги разби със 7:1. Срещата се игра в сряда, от 18 часа, на стадиона в град Раковски, пред около 200-250 ентусиазирани фена на „гладиаторите“. Така тимът се завърна в Трета лига след изключителен сезон и само година след като изпадна, постигайки 31 победи от 31 мача.

Спартак не остави съмнение в превъзходството си в баража днес. В 22-та Георги Лазаров откри резултата с хубав удар, а в 42-та пак той бе изведен от капитана Кирил Георгиев и удвои. През второто полувреме Лазаров огорми своя хеттрик, след като отбеляза в 60-та минута и съвсем прекърши съпротивата на заралии. В 62-та минута Кирил Георгиев направи 4:0, довкарвайки избита топка. Малко по-късно Верея намали, но местният футболист Доминик Дюлгерски отбеляза за 5:1. Кирил Георгиев покачи на 6:1 от дузпа, която самият той изработи. Отново Доминик Дюлгерски оформи крайното 7:1 две минути преди края на срещата.

Така Спартак се завърна в Трета лига само година след нелепото си изпадане от същата група. Надеждите на феновете на „гладиаторите“ са представянето на любимците им да бъде коренно различно от предишното им участие и те да бъдат фактор в Трета лига.

Победата в баража ще отвори път и на дублиращия състав да се изкачи в „А“ ОФГ, след като две години поред става първи в „Б“ ОФГ, но изпадането на първия тим миналия сезон спря дубъла.