Спартак Пд с нова победа за купата на АФЛ

0
spartakpd rodopa

Спартак (Пловдив) победи у дома Левски (Карлово) с 2:1 в полуфинал на Област Пловдив от турнира за купата на Аматьорската футболна лига.

Треньорът на домакините Иван Кочев заложи на състав с момчета, родени през 2005, 2006 и 2007 година, сред които беше и опитния Петър Шопов. Колегата му Атанас Чакалов също даде шанс на млади футболисти и такива, които по-малко са играли от началото на сезона. Стана равностоен мач. Петър Шопов откри от дузпа, десетина минути след началото. Четвърт час по-късно, спартаковци дръпнаха с 2:0 след автогол на Георги Костов. В 38-ата минута Никола Лалев върна интригата – 2:1. В оставащото време до края, имаше положения и пред двете врати, но резултата не се промени.

Няма край! Футболист от областните групи изгоря за 2 години за побой на рефер!