Спартак не се спира!28 победи в 28 мача!

0
-
-

Спартак победи с 4:0 тима на Металик Сопот в мач от 29 кръг на А – Регионална група. „Гладиаторите“ изнесоха лекция и не позволиха на домакините да отправят нито един удар към вратата на Димитър Георгиев.

„Гладиаторите“ започнаха още в първите минути да притискат съперника и още в 10′ Георги Лазаров със силен удар уцели страничната греда.

В 15′ след отлична атака Антон Маргаритов намери Александър Стойчев, който с много мощен диагонален удар откри резултата.

До края на полувремето Спартак контролираше двубоя и изпусна няколко положения, но не можа да отбележи.

Второто полувреме обаче започна вихрено и още в 48′ след бърза контраатака Георги Лазаров направи резултата 2:0.

Само 5 минути по- късно младият нападател отбеляза второто си попадение, правейки резултата класически.

В 65′ Валентин Сливов с много хубав удар оформи крайното 0:4.

До края на срещата резултатът можеше да набъбне като Доминик Дюлгерски удари греда, а след това Георги Лазаров изпусна от много чисто положение да оформи своя хеттрик.

Така Спартак е абсолютният лидер в А- Регионална група, като след изиграни 28 мача има пълен актив от 84 точки и голова разлика 136:8. Следващата седмица се очаква Спартак да получи служебна победа от отложения мач с Вихър Войсил, а в последния кръг на 29.05. – неделя, от 18:00ч. на стадион „Пловдив“ „гладиаторите“ приемат ФК Тракия 2008.