Созопол завърши наравно с обезкървения Берое

0
Beroe-Sozopol

Берое и Созопол завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра в Стара Загора. Симеон Мечев отбеляза за домакините, а Диян Молдованов вкара изравнителното попадение в срещата през втората част.

Берое създаде първата опасност в мача в 8-ата минута, когато Джуниет Али центрира по земя в наказателното поле на Созопол, Кийлън Лебон стреля, но вратарят Бояджиев се справи и спаси.

Берое поведе в резултата в 31-ата минута, когато Александър Цветков комбинира с Кийлън Лебон, който продължи за Симеон Мечев и той с удар от точката на дузпата прати топката във вратата на Бояджиев.

Ласков стреля от фал в 40-ата минута, но Генадий Ганев внимаваше и спаси.

Иван Гошев се наложи да се намесва решаващо в 51-ата минута, отразявайки опасен удар на футболист на Созопол.

Созопол изравни резултата в 60-ата минута. Диян Молдованов получи на границата на наказателното поле на Берое и с много премерен удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Иван Гошев.

Созопол можеше да осъществи пълен обрат в 70-ата минута, когато Димитър Законов от непосредствена близост стреля с глава, но Иван Гошев успя да спаси.

Ласков стреля от фал в 75-ата минута, но Иван Гошев се намеси и спаси.

Следващата контрола на Берое не е ясно кога ще бъде и срещу кой съперник. Почти сигурно лагерът на тима в турския курорт Анталия, който бе планиран от 22 януари, ще пропадне.

Берое: Генадий Ганев, Джуниет Али, Камен Хаджиев, Мирослав Енчев, Христо Митев, Александър Цветков, Денислав Вълчев, Кийлън Лебон, Мартин Маринов, Симеон Мечев, Божидар Пенчев

Созопол: 1. Бояджиев, 5. Радев, 23. Молдованов, 2. Димитров, 15. Жеков, 7. Законов, 91. Ласков, 10. Николов, 16. Баев, 8. Гюзелев, 99. Парашкевов