Созопол загуби от Оборище и шансовете за спасение, в мач с 2 червени картона

0
DSC 5197
-
-

Созопол не успя да победи като домакин Оборище. „Небесносините“ загубиха с 1:3 от тима от Панагюрище, в мач с 2 червени картона – по един за съперниците. По този начин угаснаха и последните надежди за спасение, които бяха припламнали след победата над Ботев във Враца.

Първото полувреме премина при равностойна игра, без много интересни моменти. В 33-ата минута Грозданов засече с глава центриране на Мантаров, но в страни от врата. 4 минути по-късно Никола Георгиев с удар от границата на наказателното поле намери долния ляв ъгъл за 0:1. В края на полувремето Мустафа стреля мощно от дистанция, но вратарят на гостите успя да избие в корнер.

Още с началото на втората част Созопол натисна своя съперник, който в 58-ата минута остана и с човек по-малко. Втори жълт и съответно червен картон получи Мартин Сандов. Секунди по-късно „небесносините“ можеха да изравнят. Мирослав Иванов засече с глава центриране в наказателното поле, но топката срещна дясната греда. Все пак, в 68-ата минута Мантаров центрира в наказателното поле, където Пешов с глава прати топката в мрежата за 1:1. 120 секунди по-късно численото равенство на терена се възстанови, след като Стоян Мантаров получи втори жълт и червен картон. Гостите нанесоха своя удар само за 120 секунди в края на мача. В 85-ата минута Кавалканте вкара много красив гол, като с удар извън наказателното поле намери горния ляв ъгъл. След това пък Тодор Чаворски сложи точка на спора, оформяйки крайното 1:3.