0
sozopol sliven (14)
-
-

В Сливен едноименният тим победи отбора на Созопол с 1:0. Срещата бе от 24-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Ценните три точки в битката за спасение бяха осигури от ветерана Иван Стоянов в 84-ата минута.

През първата част, гостите вкараха два пъти топката в мрежата на Сливен, но попаденията не бяха зачетени заради засади. Георги Попов и Иван Марев пропуснаха да реализират за домакините. Галин Димов от Созопол стори същото, секунди преди почивката.

През второто полувреме голмайсторът на гостите Джоб Руни Окпаначи пропусна да вкара на два пъти. Футболистите от Сливен натиснаха в последния четвърт час, а усилията им материализира Иван Стоянов. Отговорът на Созопол беше удар в гредата в 88-ата минута.