Созопол удари дубъла на Ботев (Пд)

0

Созопол победи дублиращия отбор на Ботев (Пд) с 2:0. в контролна среща. Двубоят се игра на стадион „Загорец“ в Нова Загора.

Домакините се бяха постарали да предоставят много добри условия за игра и въпреки проливния дъжд в минутите преди мача теренът бе готов за двубоя.

Мачът бе неофициален дебют за Артур Ованесян начело на „канарчетата“. Наставникът използва два напълно различни състава в двете полувремена, като само вратарят Панев бе на терена през всичките 90 минути.

Двата тима направиха приятен за наблюдаване сблъсък.

През първата част головите положения летяха едно след друго. „Небесносините“ поведоха в 39-ата минута. Антонио Ласков бе точен от фал за 1:0.

Созопол удвои аванса си в 50-ата минута. Отличен гол с глава вкара Ерик Почански – 2:0.

180 секунди по-късно „канарчетата“ пропуснаха да реализират дузпа, като Стамен Бояджиев отрази удара от бялата точка и резултатът остана непроменен.

След бурното начало последваха минути без положения за гол. В самия край на срещата двата тима си размениха нова порция ситуации, но до нов гол не се стигна.

Следващата контрола за небесносините е в сряда 29.06. във Варна от 17.00 часа срещу Черно море.