Созопол удари Черноморец за Купата пред 1000 зрители

0
-
-

Отборът на Созопол победи с 1:0 Черноморец в среща от предварителните кръгове на турнира за Купата на България в Бургас. Двата отбора направиха здрав, турнирен двубой с малко положения и пред двете врати. А към срещата определено имаше много голям интерес – повече от 1000 зрители изгледаха битката на „Арена Созопол“. Сред тях бяха Димитър Димитров- Херо, Станимир Димитров, Николай Кръстев и Диян Петков.

Първото положение дойде в 9-тата минута, когато удар по диагонала на Венци Гюзелев накара Теменлиев да плонжира и улови. В 21-ата, след центриране от фаул на Любомир Божинов, Васенев излезе неразчетено, но Пюскюлю от Черноморец не успя да насочи в опразнената врата. След половин час игра Слави Шопов стреля от воле, но отново Васенев изби.

Второто полувреме започна с удар на Жулиен Парушев от границата на наказателното поле, но право във вратаря.

В 69-тата минута падна и единственият гол в мача. Кристиян Иванов вкара страхотен гол от ъгъла на наказателното поле, като със силен удар намери в обратния горен ляв ъгъл за 1:0.

След 4-ри минути далечен удар в долния ляв ъгъл на Мустафа бе избит отново от Васенев. Между 85-та и 88-ма минути Станислав Дрянов и Жулиен Парушев от фаул опитаха късмета си, но не успяха.

Две минути преди края Радослав Байчев от Созопол остана сам срещу вратаря, но стреля в гредата, след което топката излезе в аут.

В допълнителното време Георги Тузаков от гостите получи директен червен картон.