0
sozopol chernomoretz 57
-
-

Сокол (Марково) сложи прът в колелото на Созопол и „отряза“ мераците им за завръщане във Втора лига, след като постигна 1:1 при домакинството си в Марково. Мачът бе от 27 кръг в Трета лига – Югоизточна група.
В 32-та минута от срещата Трайо Грозев откри резултата след отличен прехвърлящ удар от 20 метра, а домакините изравниха в 47-та минута след центриране от фаул и разбъркване в наказателното поле. Четири греди записаха на сметката си гостите, които имаха претенции, че „соколите“ са играли много агресивно и само са се отбранявали. Гостите бяха по-активни и създадоха повече положения, но реализираха само едно. Изпълнителния директор на ФК Созопол Румен Димов коментира след мача: „Играхме отлично, бяхме добре организирани, но има и такива двубой в които шанса и късмета е за другия отбор. Показахме, че сме най-добрия отбор в групата и продължаваме напред като още следващия двубой в четвъртък срещу Атлетик Куклен трябва да победим и да зарадваме небесносините фенове.“