Созопол тресна в края Миньор в битката за спасение и излезе от опасната зона (ВИДЕО)

0
sozopol nesebar 4
-
-

Созопол победи Миньор в мач от XXXIII кръг на Втора лига. На стадион „Арена Созопол“ „небесносините“ се наложиха с 1:0. По този начин възпитаниците на Петър Кюмюрджиев събраха 38 точки и излязоха от опасната зона. Първият под чертата е Струмска слава с 2 точки по-малко.

В 11-ата минута удар с глава на Джоб Руни не намери целта.

След половин час игра Милен Гамаков от отлична позиция шутира слабо и затрудни Леонтиев.

Скоро след това Гамаков стреля мощно от фал. Стражът на Миньор обаче успя да избие в корнер.

В 40-ата минута Венцислав Василев засече с глава центриране в наказателното поле, но право в ръцете на Петър Рахнев.

120 секунди след това Руни не сполучи в опита си да се разпише от отлична позиция.

В 50-ата минута шут от наказателното поле на Гамаков попадна право в ръцете на Леонтиев.

180 секунди по-късно Самба изведе отдясно Руни, който влезе в наказателното поле и отправи много силен, но и също толкова неточен удар.

След час игра Миньор по чудо не поведе. Орачев влезе вляво на наказателното поле и даде успореден пас. Педриньо засече пред вратарското поле, но покрай лявата греда.

Созопол поведе в 85-ата минута. Даниел Иванов проби отдясно, освободи се от Георги Купенов и много фино изведе Борислав Трендафилов който с прецизен удар покрай вратаря прати топката в мрежата за 1:0.

В 4-ата минута на даденото продължение Педриньо фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Ласков, за което получи директен червен картон.