0
sozopol chernomoretz 44
-
-

Созопол постигна първа победа в първенството на Трета лига – Югоизток. „Небесносините“ се наложиха у дома с 4:2 над Асеновец. Успехът можеше да е далеч по-убедителен, но футболистите на морския тим на четири пъти удариха гредите. Двубоят се игра на „Арена Созопол“ при солиден зрителски интерес.

Юли Шекеров изведе домакините напред в резултата, но гостите успяха да изравнят. До края на полувремето отново Шекеров и Ласков успяха да дадат два гола аванс за възпитаниците на Маргарит Димов.

През втората част Асеновец намали изоставането си 2:3. След това обаче Козаров се разписа, оформяйки крайното 4:2.

„Много добър двубой. Ударихме и 4 греди. Демонстрирахме приятна игра. Хубавото е, че от следващия мач ще бъдем в пълен състав, след като пристига и жълтата карта на Уилфред. Най-хубавото е, че успяхме да зарадваме многобройната публика на трибуните“, коментира за KotaSport.com изпълнителният директор на Созопол Румен Димов.