Созопол тръгна с настроение за гостуването на Литекс

0
-
-

Отборът на Созопол продължава да се подготвя за предстоящия 2-ри кръг от първенството на Втора лига, а съперник на небесносините е Литекс. На старта в шампионата морският тим записа реми – 1:1, с тима на Добруджа Добрич, а сега предстои тежка визита в града на люляците. Двубоят с ловчанлии е на 15 август /събота/, от 19:00 часа, на градския стадион в Ловеч.

Главен съдия на срещата с оранжевите е Мартин Живков Великов от Варна с асистенти Христо Пламенов Хаджийски също от Варна и Калин Валентинов Киров от Добрич. Четвърти съдия е Никола Павлов Петров от Ловеч. Съдийски наблюдател: Георги Кордев от Благоевград.

В сряда морският тим изигра полезна проверка на градския стадион в Несебър срещу домакините, а учебната игра бе в две полувремена от по 30 минути. Вчера на обяд отборът отпътува за Плевен, където ще отседне преди мача, а настроението в лагера на небесносините е отлично. Възпитаниците на Маргарит Димов отново тръгват със самочувствие за града на люляците, като ще се опитат да вземат своето от срещата с ловешкия тим. Созопол няма да се даде без бой пред коравия отбор на оранжевите, водени от Живко Желев.

Дебютният сезон 2015/2016 на Созопол във Втора лига бе белязан с успех у дома срещу ловчанлии. На “Арена Созопол”, небесносините спечелиха с 3:1 след попаденията в 9-ата минута на Станимир Митев, Ангел Делчев в 59-ата и на Васил Калоянов от дузпа в 61-ата, а гостите от Ловеч изравниха резултата – 1:1 в 48-ата минута.

В Ловеч срещата завърши при същия резултат – 3:1 в полза на оранжевите, а тимът на Живко Желев поведе с 3:0, като Созопол успя да върне едно попадение в 81-ата минута чрез Иван Янчев, който и сега е в отбора, за да оформи крайния резултат в срещата.