0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Созопол спря устрема на Лудогорец II към призовата тройка във Втора лига. „Небесносините“ стигнаха до 1:1 като гости в Разград. Ето как „орлите“ описват мача на официалния си сайт:

Лудогорец II надигра категорично Созопол, но стигна само до равенство 1:1. Мачът от XXIX кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион „Гнездо на орли“.

Разградчани наложиха превес още от самото начало на срещата. В 10-та минута Иван Йорданов стреля силно от фал, но вратаря на Созопол Росен Андонов се справи. Седем минути по-късно отново Йорданов шутира от пряк свободен удар, но над вратата. В 19-та минута, след корнер, Тихомир Димитров засече с глава, но топката премина край страничния стълб. Четири минути по-късно Петър Георгиев опита от малък ъгъл да отбележи, но стреля слабо и Андонов спаси. В 25-та минута отново Георгиев получи в наказателното поле, завъртя се и потърси далечния ъгъл, но не намери очертанията на вратата. До края на полувремето и Цветослав Петров шутира на два пъти, в 33-та и 43-та минута, но не успя да отбележи.

„Орлите“ стартираха още по-нахъсано след почивката. В 47-та минута Цветослав Петров намери добре влезлият като смяна Будинов, той изскочи срещу вратаря на гостите, но стреля край вратата. В 51-та минута шут на Петър Георгиев бе спасен от Андонов. В 64-та минута, след фал, Тихомир Димитров опита със задна ножица да обстрелва вратата, но ударът бе слаб и не затрудни стража на гостите. В 67-та минута Илкер Будинов овладя една топка пред границата на наказателното поле , шутира силно, получи се рикошет и топката влетя в мрежата за 1:0. В 79-та минута отбраната на разградчани подцени пас в наказателното поле, а влезлият като смяна Борис Тютюков изравни за 1:1. В 88-та минута, след центриране от корнер, Велислав Минков удари греда. В добавеното време шанс за попадение се откри пред Тихомир Димитров, но той пропусна.

Категорично надиграхме Созопол. Контролирахме мача, създадохме много ситуации за гол. От моя гледна точка, с оглед на показаното, резултатът не е справедлив. Равенството обаче не променя факта, че нашият отбор изигра поредния си силен мач, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II – СОЗОПОЛ 1:1

1:0 Илкер Будинов (67)

1:1 Борис Тютюков (79)

Лудогорец II: Владимир Русанов – 58. Димитър Илиев, 91. Александър Ганчев, 74. Хюсеин Кельовлуев, 52. Тихомир Димитров, 72. Кристиян Райчев, 50. Цветослав Петров, 82. Иван Йорданов (к), 80. Методий Стефанов, 75. Петър Георгиев, 34. Бранимир Костадинов

Созопол: Росен Андонов, Диян Молдованов, Георги Радев, Димитър Жеков, Петър Кюморджиев (к), Мариян Димитров, Цветомир Тодоров, Антонио Ласков, Сава Савов, Ариф Ферадов, Венцислав Гюзелев