Созопол спечели регионалния финал за Купата

0
-
-

Созопол очаквано победи с 2:0 Несебър в среща от предварителните кръгове на турнира за купата на България. Това бе и втора поредна победа за момчетата на Маргарит Димов, след като в първия кръг победиха с 1:0, пак у дома Черноморец 1919. В 15-тата минута имаше игра с ръка на Димитър Попов в наказателното поле на Несебър, съдията обаче не отсъди дузп Малко по-късно Радослав Байчев от фаул изпрати топката над гредата. Пак той с удар от разстояние бе близо до попадение, но вратарят на гостите изби в корнер. Удар на Антонио Ласков рикошира в защитник на Несебър и заблуди вратаря, който все пак успя да избие с крак пред голлинията след 36 минути игра. Натискът на домакините все пак даде резултат след почивката. След рикошет в наказателното поле на Несебър, Хаджиев се озова сам срещу вратаря и не сгреши за 1:0 в 52-та минута. Борислав Хаджиев след 4 минути вкара втори гол. Страхотен пробив отляво на Ариф Ферадов завърши с успореден пас по земя към Хаджиев, който на метър пред голлинията засече за 2:0.Малко по-късно Дросев излезе сам срещу вратаря, преодоля го и стреля, но Мурад Ибраим изчисти току пред голлинията. Созопол сега се очаква съперниците  си от Ямболска,Сливенска и Пловдивската област.