Созопол сложи тройка на „розите“

0
-
-

Отборът на Созопол записа класически успех с 3:0 срещу Розова долина Казанлък в седмата си контролна среща от зимната подготовка. Възпитаниците на Маргарит Димов изиграха полезна проверка на стадиона в град Твърдица. Гостите от Созопол контролираха двубоя, бяха по-дейният тим на терена и заслужено спечелиха.

Още в 3-та минута Трайо Грозев откри резултата след удар с глава в далечния ляв ъгъл и центриране отдясно на Живко Димов.

В 25-та минута отново Грозев удвои аванса на небесносините с второ попадение. Радослав Байчев се откъсна в средата на терена, напредна и асистира на Трайо Грозев, който с примерен изстрел от близко разстояние прати топката в десния ъгъл на вратата на Розова долина за 0:2.

След почивката Маргарит Димов пусна друг състав, а Созопол продължи да доминира в мача. В 65-та минута Кристиян Иванов за малко не счупи напречната греда, а топката се тупна малко пред голлинията и не влезе във вратата.

Четири минути по-късно в 69-та минута младият нападател все пак успя да се разпише от дузпа с удар в долния ляв ъгъл за нарушение срещу Борислав Хаджиев и да оформи крайния резултат 0:3.

Малко след това отново Кристиян Иванов пропусна от чиста позиция, стреляйки на сантиметри от десния стълб, вместо да изведе непокрит свой съотборник. В края на срещата и Даниел Андреев имаше чудесна възможност след свободен удар зад границата на наказателното поле.

Следващата контрола на морския тим е на 08-и февруари /събота/, от 13:00 часа в Свиленград срещу местния тим. Проверката с Ямбол отпадна, а Созопол ще играе контрола с юношите на Нефтохимик U19 на 12-и февруари, като Костадин Джамбазов и ръководството на Созопол са се разбрали срещата да се играе на закрита врата, без да се отразява резултата. Двубоят ще е на „Арена Созопол“. Последната контролна среща на небесносините ще бъде у дома, а съперник е ОФК Карнобат. Двубоят е на 15-и февруари, седмица преди началото на първенството в Трета лига, когато Созопол приема Атлетик Куклен.

1.Роман Васенев, 11.Петър Кюмюрджиев, 2.Мариян Димитров, 20.Мурад Ибрахим, 6.Стефан Стойнов, 21.Сава Савов, 22.Живко Илиев, 27.Живко Димов. 30.Радослав Байчев, 8.Венцислав Гюзелев, 9.Трайо Грозев

След почивката: 3.Иван Янчев, 10.Яни Никоров, 15.Филип Христов, 18.Петър Янакиев, 17.Даниел Андреев, 16.Диян Лефтеров, 23.Ариф Ферадов, 7.Кристиян Иванов, 99.Борислав Хаджиев