Созопол разби Свиленград като гост, продължава битката

0
sozopol karlovo 9
-
-

Отборът на Созопол разби като гост с 4:1 Свиленград в среща от 26-ия кръг на Югоизточната трета лига. С тази победа момчетата на Маргарит Димов продължават битката за промоция във Втора лига. Те са втори в класирането на три точки зад лидера Нефтохимик.  Срещата в Свиленград се игра на много тежък терен, при непрекъснат силен дъжд. Антонио Ласков с поредния си гол даде преднина на Созопол след 12 минути игра. Гостите решиха мача само за 6 минути между 54-та и 60-та минута с 3 гола. Точни бяха на два пъти Трайо Грозев и веднъж Станимир Баев. При този резултат Маргарит Димов направи три бързи смени , за да запази част от титулярите за съботното дерби  от 18.00 часа в Созопол с Черноморец 1919. Десет минути преди края на мача Свиленград стигна до почетен гол, но само 5 минути по-късно капитанът на домакините Анастас Петров получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко.