Созопол пусна кръв на Етър (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Созопол и Етър изиграха един отличен мач от родната втора лига. Домакините се бореха повече за чест и авторитет, докато за гостите срещата бе особено важна.

Гостите от Велико Търново започнаха добре мача и още в 12-ата минута ликуваха. Фаул пред наказателното поле на Созопол затрудни вратаря Росен Андонов, което позволи на защитника Георги Александров да открие резултата. Юношата на Левски направи добавка отблизо и Етър поведе с 1:0.

Последваха опасни разбърквания. В 45-ата минута Созопол изравни. След контраатака Мариян Димитров намери Ласков, чийто изстрел беше доста несполучлив, но стражът на гостите Анатоли Господинов допусна груба грешка, с която домакините се добраха до равенството преди почивката.

В първата минута на второто полувреме  отново Антонио Ласков стреля от добра позиция, но встрани от вратата.

Мачът продължи в много добро темпо, като и двата отбора търсеха победата.

В 66-ата минута Уилсон застраши вратата на Созопол, но защитник на домакините успя да избие топката в корнер. Минута по-късно Росен Андонов улови топката след изстрел на Даниел Младенов. В 68-ата минута Дичев стреля в аут след центриране на Ловре Кнежевич към втора греда.

В 82-ата минута Анатоли Господинов допусна грешка при центриране от фаул, но впоследствие вратарят я поправи и предотврати опасността, създала се в наказателното поле на Етър.

В последните минути Созопол определено превъзхождаше игрово, като голът висеше на косъм.