Созопол падна със спорна дузпа от Царско село (ВИДЕО)

2
sozopol carsko selo

Отборът на Созопол загуби с минималното 0:1 срещата си с лидера във Втора професионална група Царско село. Домакините играха напълно равностойно през цялото време на срещата. На „Арена Созопол“ не можеше да се разбере кой е претендент за елита, и кой се бори за оставане в групата.

В 47-та минута Жил Лоусън изтърва много изгодно положение да изведе домакините напред. В 64-та минута бе свирена спорна дузпа в полза на Царско село. Ударът на Павел Петков от бялата точка бе спасен от Свилен Нотев, но при добавката си футболистът на гостите бе точен за 0:1.

Последните десет минути преминаха под непрестанен дъжд, което максимално затрудни и двата отбора. Резултатът остана непроменен.Така гостите взеха ценни три точки, а Созопол остава с много скромен актив в трудната битка за оцеляване във втория ешелон.