0
sozopol chernomoretz
-
-

Созопол победи Черноморец в зоналния финал за Купата на България. „Небесносините“ се наложиха с минималното 1:0. Така, в следващия етап от надпреварата възпитаниците на Маргарит Димов ще се изправят срещу победителите Сливен, Ямбол и Стара Загора. Двубоят се игра при солиден интерес, като по трибуните на „Арена Созопол“ присъстваха над 300 зрители.

Още в 3-ата минута Черноморец за малко поведе. Ударът на Живко Димов от фаул, обаче срещна дясната греда. До края на полувремето съперниците си размениха по няколко по-опасни слизания, но без да се стигне до гол. По-интересният момент бе, когато след около четвърт час игра футболистите на домакините смениха екипите, слагайки тъмносини фланелки, за да може да се различават по-добре с играчите на Черноморец.

Созопол успя да стигне до победата през втората част. В 67-ата минута точен за домакините бе Кристиян Иванов.