Созопол отстъпи на ЦСКА-София 2

0

Созопол отстъпи на ЦСКА-София 2, в мач от I кръг на Втора професионална лига. „Небсносините“ загубиха домакинството си с 0:2. Двубоят предизвика сериозен интерес, като по трибуните на „Арена Созопол“ имаше около 2500 зрители. Гостите от столицата също се радваха на подкрепа от 50-ина свои привърженици. Неприятно впечатление направи непрестанното репликиране на съдийските отсъждания от страна на резервната скамейка на гостите, за което обаче се разминаха само с един жълт картон.

Двубоят започна с прекрасна възможност за Созопол, които можеха да поведат след по-малко от 180 секунди игра. Деян Христов излезе сам срещу вратаря, прехвърли го елегантно, но Витанов изчисти топката точно от голлинията. ЦСКА-София сътвори първата си опасност в 20-ата минута, когато Александър Георгиев от близко разстояние стреля над вратата. Станимир Баев можеше да отбележи след половин час игра, но ударът му от чиста позиция мина до дясната греда. 120 секунди по-късно гостите поведоха. След центриране отляво, Милчо Ангелов засече с глава за 0:1. Ведната след това той може да удвои, но Теменлиев се намеси блестящо. Георги Хашев пък можеше да изравни, но ударът му с глава бе уловен от Конов. В последната минута на полувремето Иван Минчев нанесе страховит изстрел извън наказателното поле, но малко над напречната греда.

Втората част започна с опасност пред вратата на домакините. Мощният удар на Милчо Ангелов обаче бе отразен от Тменлиев. Веднага след това Созопол организира блестяща акция, но вратарят на ЦСКА-София отрази удара на останалия сам срещу него Иван Янчев. В тези минути домакините натикаха „армейците“ в собственото им поле, като на два пъти само по чудо не се стигна до изравнително попадение. В 70-ата минута обаче гостите организираха скоростна контра и удвоиха аванса си, след като Георги Минчев от непосредствена близост се разписа за 0:2. След попадението „небесносините“ се хвърлиха в атака, но можеха да инкасират трето попадение. Никола Колев остана сам срещу Теменлиев, но вратарят се справи блестящо. До края на мача възпитаниците на Румен Димов имаха няколко ситуации, в които да стигнат поне до почетно попадение, но така и не съумяха.

Състав на Созопол: М. Теменлиев, Ив. Янчев, Г. Хашев, П. Ганев (50′ – М. Радев), Анг. Делчев, Ст. Мантаров, М. Мустафа (73′ – Кр. Тафраджийски), Ант. Иванов, Кр. Пешов (54′ – Ст. Митев), Ст. Баев, Д. Христов

Резерви: П. Пацов, Г. Радев, Ив. Стоянов, Ст. Митев, Як. Идризов, М. Радев, Кр. Тафраджийски

Състав на ЦСКА-София 2: Ал. Конов, В. Попов, Кр. Станоев, П. Витанов, Л. Марин, Н. Колев (87′ – А. Рамадан), Ив. Минчев (90′ – Анг. Лясков), Ал. Георгиев (78′ – П. Головодов), Р. Руменов, Г. Минчев, М. Ангелов

Резерви: Сл. Петров, А. Рамадан, Г. Минков, Анг. Лясков, П. Головодов, Д. Бонев