Созопол обърна Димитровград и продължава преследването на върха

0
sozopol dimitrovgrad

Созопол продължи победния си рейд в Трета лига. „Небесносините“ се наложиха с 4:1 като домакини на Димитровград. По този начин възпитаниците на Маргарит Димов събраха 73 точки и продължават да са на 5 от лидера Нефтохимик, при оставащи 4 кръга до края.

През първото полувреме Созопол тотално доминира над своя съперник. Противно на логиката обаче, в 44-ата минута гостите поведоха с първата си смислена атака. Димитровград организира скоростна контра, при която Андрей Атанасов бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 0:1.

Още с началния съдийски сигнал за втората част, Созопол натисна още по-осезаемо и това даде резултат в 53-ата минута. Трайо Грозев получи в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл. Вратарят на гостите успя да докосне топката, но недостатъчно, за да предотврати попадението – 1:1.

Само 6 минути по-късно Созопол стигна до пълен обрат. Кристиян Иванов пусна успоредно на голлинията към Уилфред Гримо, който на празна врата не сгреши за 2:1.

В 69-ата минута Димитровград остана с човек по-малко. За втори жълт и съответно червен картон, от игра бе отстранен Райко Райков.

В 82-ата минута „небесносините“ реализираха трето попадение. Капитанът Петър Кюмюрджиев вкара изключително красиво попадение с удар от ъгъла на наказателното поле за 3:1.

В 87-ата минута Созопол стигна и до четвърти гол. Кристиян Иванов центрира отляво, а Георги Георгиев засече с глава на празна врата за крайното 4:1.