Созопол обърна Черноморец в Бургас в дербито на Трета лига(СНИМКИ)

0
-
-

Отборът на Черноморец 1919 загуби с 1:2 от Созопол в морското дерби от 7-ия кръг на Югоизточната трета лига. При това хобедата на гостите дойде след обрат през второто полувреме. Срещата привлече повече от 700 зрители, сред които бе и бившият национален селекционер Димитър Димитров-Херо.

Преди началото на двубоя председателя на организационния комитет на тържествата за 100 години Черноморец Станимир Апостолов награди с купа вратаря на Черноморец Мартин Теменлиев. През първото полувреме двата отбора така и не създадоха голови положения и пред двете врати и всичко по-интересно се случи след антракта. В 53-тата минута Трайо Грозев бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира от бялата точка. Десет минути по-късно Радослав Бойчев със силен диагонален удар. А в 71-та минута Антонио Ласков от фаул донесе за пореден път победа на Созопол.

В заключителните 10 минути домакините натиснаха много здраво, удариха и греда, но възпитаниците на Маргарит Димов удържаха преднината си и спечелиха безценна победа, която ще ги остави на върха в класирането на група. За Черноморец загубата бе първа от началото не сезона, но както и срещу Марица момчетата на Радостин Кишишиев не успяха у дома…