Созопол би Банско и е на 1/8-финал за Купата

0

Созопол победи Банско като гост и продължава напред за Купата. „Небесносините“ се наложиха с 1:0 и вече са на 1/8-финалите.

Първото полувреме воденият от Румен Димов тим доминира тотално. Още в 6-ата минута Станимир Баев можеше да открие, но вратарят на Банско Георги Ставрев се справи. Последваха силни удари на Тафраджийски и Диян Христов. В 20-ата минута Кристиян Пешов завърши бърза триходова комбинация с хубав гол за 0:1. В 23-ата минута стражът на Банско Ставрев спаси сигурен гол,  след удар от непосредствена близост на Диян Христов. В 40-ата минута нападателят на Созопол бе фаулиран в наказателното поле от Иван Топузов и съдията отсъди дузпа. Потърпевшот обаче пропусна да удвои аванса на своя отбор, изпращайки топката над гредата.

През втората част доминацията на Созопол продължи. На няколко пъти Станимир Баев с прецизни пасове изведе Диян Христов и Мирослав Радев сами срещу вратаря на Банско, но Георги Ставрев прояви добър рефлекс и запази вратата си от втори гол.

Състав на Банско: Ставрев, Топузов, Кехайов /50 – Илиев/, Варсанов, Михайлов, Маркес, Туджаров, Адемов, Зайденов, Фикийн /65 – Хаджиниколов/, М. Димитров /56 – Лазаров/

Състав на Созопол: Теменлиев, Делчев, Хашев, Стоев, Мантаров, Христов, Тафраджийски /53 – Борисов/, Пешов, Радев /88 – Ганев/, Баев /86 – Георгиев/, Идризов