Созопол изпусна Загорец в контрола

0
-
-

Отборът на Созопол изпусна да спечели поредната си трета контролна среща от лятната подготовка, завършвайки наравно 1:1 с третодивизионния тим на Загорец Нова Загора. Проверката се проведе на стадион „Арена Созопол“, а гостите от Нова Загора имаха само едно чисто голово положение. Тимът на Мирослав Миндев поведе в резултата в 18-та минута, благодарение на припряност и грешка в отбраната на домакините. Созопол контролираше двубоя, създаде много положения за гол, а Мурад Ибраим нацели греда преди почивката от свободен удар в края на полувремето. Трайо Грозев от непосредствена близост при добавката стреля на сантиметри покрай вратата
След почивката Созопол отново наложи високо темпо на игра, повече агресия и положенията се редяха едно след друго, но така и не падаше изравнително попадение. Антонио Ласков, който носеше и капитанската лента след почивката, имаше и рожден ден пробва на няколко пъти да отбележи от свободен удар. Единствената по-сериозна опасност пред вратата на домакините бе след почивката от свободен удар, но вратарят Росен Андонов с чудесен рефлекс плонжира и изби кълбото. Логичното все пак се случи в 65-та минута, когато небесносините стигнаха до изравняване на резултата, а автор на попадението бе Кристиян Мирославов, прехвърляйки елегантно стража на гостите за крайното 1:1, след асистенция на Кристиян Иванов. Созопол продължи да пропуска, но нови попадения така и не паднаха. За домакините пропуски направиха освен споменатите преди почивката още Иван Винков, Кристиян Иванов, Сава Савов, Николай Дросев и Венцислав Гюзелев.