Созопол бе на косъм от сензация! Етър би в драма с дузпи (СНИМКИ)

0
-
-

Етър победи драматично Созопол в 1/16-финален мач от турнира за Купата на България. На стадиона „Арена Созпол“ „болярите“ се наложиха с 4:2, след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха без гол – 0:0.

Двубоят започна равностойно, през сериозни опасности и пред двете врати. В 26-ата минута, след центриране отдясно, Роман Васенев изпусна топката, но Боруков не успя да насочи в опразнената врата, стреляйки над нея.

В ответната атака Венцислав Гюзелев нанесе удар от границата на наказателното поле, но до дясната греда.

След половин час игра домакините имаха претенции за дузпа. Защитник на Етър влезе с бутонките напред в краката на Цветомир Тодоров. Главният съдия Красен Георгиев обаче не посочи бялата точка. Още преди края на полувремето обаче Тодоров бе принудително заменен.

Малко след това пък Франциско Трухичано се самоконтузи и бе изнесен на носилка и не доигра мача.

Четвърт час преди края Созопол по чудо не поведе. След прекрасна контра, Иван Колев изведе Кристиян Парашкевов сам срещу вратаря. Ударът на последния обаче разтресе напречната греда.

В 83-ата минута Алдаир Ферейра направи мощен пробив през центъра и стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

До края на 90-те минути не се случи нищо интересно и мачът влезе в две продължения по 15-минути. В 10-ата минута на първото Созопол имаше чудесен шанс. След бърза контра, Кристиян Иванов стреля от ъгъла на наказателното поле по диагонала. Христо Иванов обаче показа чудесен рефлекс и изби в корнер.

180 секунди по-късно Етър пък пропусна най-чистото си положение до момента. След няколко паса с по едно докосване, Даниел Пенхливанов бе изведен сам срещу вратаря. Роман Васенев обаче успя да избие с крак.

В 120-ата минута Милчо Ангелов получи в наказателното поле и стреля, но над вратата. Това беше и последното действие в двете продължения, а победителят трябваше да се реши след изпълнения на дузпи.